وبلاگ

وام های ارزان قیمت دانش بنیان

dbon
شرکت دانش بنیان

وام های ارزان قیمت دانش بنیان

برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان باید سراغ وام های ارزان قیمت برویم.کارشناسان در این حوزه معتقدند که استارتاپ ها باید به سراغ وام های ارزان قیمت برای جذب سرمایه بروند. انواع وام دانش بنیان از طریق بانک ها و سرمایه گذران داده میشود. پلتفرم حقوقی کاردو در این مقاله به بررسی وام های ارزان قیمت دانش بنیان می پردازد، تا شما عزیزان برای تامین یرمایه مالی خود دچار مشکل نشوید.

وام کم بهره به شرکت دانش بنیان :

وام به طور کلی قرض دادن نوعی پول سود دار است که از زمانی مشخص بین قرض دهنده و قرض گیرنده رد و بدل می‌شود. این تبادل پول بین دو طرف به صورت‌های مختلفی انجام می شودکه از دیرباز و دوران باستان در جوامع بشری رایج شده است. قوانین و میزان سود این نوع قرض دادن پول در جوامع مختلف امروزی متفاوت است و میزان بازپرداخت آن به شرایط مختلفی بستگی دارد اما در کشور ایران براساس سیستم مالی اسلامی، تسهیلات بدون ربا اعطا می‌گردد.

ر راستای اهداف و سیاست‌های خود برای تحقق اقتصاد دانش بنیان و به گردش درآوردن چرخ مالی در شرکت‌ها و مؤسسات، اعطای وام کم بهره دانش بنیان و تسهیلات با بهره پایین اقدام نموده است.

بنا به آمار موجود در رابطه با کسب و کارهای دانش بنیان، اغلب شرکت ها و موسسات دانش بنیان، برخاسته از دانشگاه ها و مراکز رشد پارک های علم و فناوری بوده اند. از همین رو شرکت ها و موسسات دانش بنیان می توانند برای تامین مالی خود از بانک ها و صندوق های مختلف، پس از بررسی های لازم و احراز شرایط شرکت یا موسسه برای دریافت وام، با عنوان هایی مانند کسب فناوری، نمونه سازی، ثبت اختراع و ظرفیت سازی برای وارد شدن محصولات به بازار، از تسهیلات قرض الحسنه صندوق با دوره ی باز پرداخت تا حداکثر به مدت ۳ سال استفاده نمایند. همچنین شرکت هایی که در حوزه تجاری سازی تخصصی شرکت های دانش بنیان فعالیت دارند نیز، می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

 

 

شرایط و فرآیند اعطای وام کم بهره دانش بنیان

همانطور که پیش از این بیان شد، شرکت‌ها و افرادی که خواهان دریافت وام کم بهره از صندوق نوآوری و شکوفایی می‌باشند، باید در قالب شرکت‌های دانش بنیان اقدام نمایند. شرکت‌هایی که تقاضای وام‌های کم بهره دارند، باید شرکت دانش بنیان تولیدی و یا صنعتی باشند. بنا بر این شرکت‌هایی که نوپا تأیید می‌شوند، نمی‌توانند از اینگونه وام استفاده نمایند.

 

برای ثبت درخواست، کافیست نامه را به عنوان شرح درخواست خود به صندوق نوآوری و شکوفایی فکس نمایید و با شماره تلفن ۴۲۱۷۰۰۰۰ تماس حاصل نمایید و درخواست خود را اعلام نمایید تا موضوع در آن نهاد پیگیری شود.

طرح شما در ابتدا، در دبیرخانه صندوق نوآوری و شکوفایی وارد شده و در بخش پذیرش بررسی می‌گردد. شرکت‌های دارای طرح برای دریافت وام کم بهره به معاونت تسهیلات و تجاری سازی ارجاع شده و در آنجا یکی از کارشناسان عهده دار موضوع درخواست شرکت ها را پیگیری می‌کند. پس از مشخص شدن کارشناس پرونده، آنرا به کارگزاران مورد اعتماد صندوق نوآوری و شکوفایی جهت بررسی‌های میدانی و طرح نویسی ارجاع می‌دهند. پس از دریافت اطلاعات توسط کارگزاری قرار بررسی حضوری شرکت متقاضی وام گذاشته می‌شود.

موارد مورد بررسی در جلسه پیش دفاع

پس از بررسی محصولات از دید فنی و بازار، شرکت را از دید مالی و حقوقی ارزیابی می‌کنند و در نهایت گزارشی با محوریت ۴ موضوع حقوقی، مالی، فنی، بازار و جمع بندی نهایی توسط کارگزار نوشته شده و تسلیم صندوق می‌شود. پس از مطالعه کارشناس مربوطه در صندوق نوآوری و شکوفایی، جلسه پیش دفاع برگزار می‌شود. حاضرین در جلسه پیش دفاع عبارتند از:

 

    معاونت تسهیلات و تجاری سازی

    نماینده شرکت متقاضی

    کارشناس پرونده در صندوق نوآوری و شکوفایی

    نماینده کارگزار ارزیابی

پس از بررسی موضوع در جلسه پیش دفاع و عرضه نتیجه ارزیابی به شرکت متقاضی، اگر اعتراضی به رأی صندوق و کارگزار وجود داشت، بررسی می‌گردد و در صورت نیاز موارد در جلسات متعدد بررسی می‌شود و در نهایت در بخش پیش دفاع، نتیجه گیری و جمعبندی مشخص می‌شود. پس از پیش دفاع جلسه اصلی در کمیته صندوق تشکیل می‌شود. حاضرین در این جلسه اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی می‌باشند و پس از بررسی نهایی مصوبه‌ای حاضر می‌شود که در آن شروط، وثایق، شیوه پرداخت تسهیلات، عامل پرداخت و ناظر پرونده مشخص می‌شود.

پس از مصوبه، مبلغ درخواستی به حساب عامل پرداخت واریز می‌گردد و قراردادی فیمابین عامل و متقاضی امضا می‌شود. و در نهایت تسهیلات به حساب متقاضی واریز می‌گردد.

خدمات حقوقی به شرکت های دانش بنیان جهت اخذ مجوز فعالیت و ثبت تاسیس شرکت

انواع وام ارزان قیمت به شرکت های دانش بنیان :

در همین راستا صندوق نوآوری و شکوفایی زیر نظر معاونت علمی ریاست جمهوری، اقدام به تامین مالی و برطرف نمودن نیازهای مالی شرکت های دانش بنیان نموده است. از جمله این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

    وام کم بهره

    تامین دستمزد نخبگان

    مشارکت سرمایه گذاری خطرپذیر

    فروش اقساطی و لیزینگ محصولات دانش بنیان

    تامین دفترکار و احداث مجتمع فناوری

    صدور ضمانت نامه

خدمات مالی و اعتباری صندوق نوآوری شکوفایی:

خدمات مالی و اعتباری صندوق نوآروی و شکوفایی عبارتند از:

تسهیلات مالی

ضمانت نامه

سرمایه گذاری

توانمند سازی(کمک بلاعوض)

جمع بندی :

 در این مقاله که توسط پلتفرم حقوقی کاردو منتشر شده است به بررسی انواع وام ارزان قیمت دانش بنیان و شرایط آن پرداختیم تا شما عزیزان به راحتی بدون تامین مشکل مالی بتوانید استارتاپ های خود را راه اندازی کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
مشاوره حقوقی
مشاوره رایگان
فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
  • عکس
  • امتیاز
  • قیمت
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • نویسنده
  • قسمت
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه
×